Prezes Ryanair i spółka pozwani w USA

opublikowano: 07-11-2018, 17:35

Michael O’Leary, wieloletni prezes Ryanair Holdings, a także irlandzka tania linia lotnicza zostali pozwani w Nowym Jorku przez akcjonariusza, donosi Reuters.

Fundusz emerytalny ze stanu Alabama zarzuca pozwanym oszukanie akcjonariuszy spółki i zawyżenie ceny jej akcji przez zapewnienia dotyczące kontroli nad stosunkami pracy w firmie i utrzymanie niskich kosztów.

Michael O’Leary
Zobacz więcej

Michael O’Leary Bloomberg

- Bez wiedzy inwestorów historyczny wzrost zysków spółki był budowany na nieujawnionych i niedających się utrzymać fundamentach eksploatacji i rotacji pracowników. Spadek ceny kwitów Ryanair był bezpośrednim skutkiem natury i skali oszustwa oskarżonego, które ostatecznie zostało ujawnione inwestorom i rynkowi – głosi pozew.

Pozywający chce nadania sprawie statusu pozwu zbiorowego, co oznacza możliwość przyłączenia się innych akcjonariuszy. Domaga się odszkodowania dla posiadaczy kwitów depozytowych Ryanair w okresie 30 maja 2017  - 28 września 2018 r.

Przez ostatni rok Ryanair borykał się z problemem strajków i protestów pracowników. W grudniu 2017 roku został zmuszony po raz pierwszy do uznania związków zawodowych, a latem obecnego roku doszło do strajków, których skutkiem było uwięzienie tysięcy pasażerów taniej linii w portach lotniczych wielu krajów. Reuters przypomina, że 1 października irlandzki przewoźnik obniżył prognozę wyników tłumacząc to problemami wynikającymi z relacji pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu