Prezes spółki z S&P500 zarobił w dwa dni więcej niż pracownik przez cały rok

opublikowano: 07-01-2020, 08:49

Po dwóch dniach 2020 roku prezes spółki z S&P500 zarobił średnio więcej niż wyniesie roczne wynagrodzenie przeciętnego pracownika.

Oparte na raportach spółek dane opracowane i opublikowane przez związek zawodowy AFL-CIO pokazują, że prezes spółki z S&P500 dostaje średnio 55.769 USD za dzień pracy. Tymczasem przeciętny pracownik może liczyć na roczne wynagrodzenie wysokości 47.788 USD, wynika z danych amerykańskiego Departamentu Pracy. Uwzględniając jednak wartość różnego rodzaju świadczeń, na które może liczyć pracownik, jego dochody można oszacować na 64.513 USD rocznie.

Podobne wyliczenia dla brytyjskich spółek z FTSE 100, przeprowadzone przez think tank High Pay Centre, pokazało, że prezes spółki już po trzech dniach roku miał  wynagrodzenie, które przeciętny pracownik osiąga po 12 miesiącach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA