Lotto straciło prezesa

opublikowano: 07-02-2017, 06:03

Po 10 miesiącach prezes Totalizatora Sportowego pożegnał się z fotelem. Kolejnego wyłoni konkurs.

Obejmowanie stanowisk w państwowych spółkach to prawdziwa loteria. Łukasz Łazarewicz, który od kwietnia ubiegłego roku kierował Totalizatorem Sportowym (wcześniej pracował m.in. w grupie Onet-RASP i Ekstraklasie), pożegnał się z fotelem prezesa po zaledwie 10 miesiącach.

Łukasz Nazarewicz
Zobacz więcej

Łukasz Nazarewicz fot. Grzegorz Kawecki

„Złożyłem radzie nadzorczej rezygnację z pełnienia funkcji prezesa Totalizatora Sportowego. Wykonałem zadania stawiane przede mną przez właściciela" - napisał Łukasz Łazarewicz w oświadczeniu rozesłanym do mediów.

Jego pożegnanie ze spółką nie jest nieoczekiwane. Puls Biznesu pisał pod koniec listopada, że Łukasz Łazarewicz straci fotel prezesa w Totalizatorze Sportowym. Miało to wynikać z oddania tej spółki pod nadzór wicepremiera, ministra finansów i rozwoju Mateusza Morawieckiego. Na razie nie wiadomo, kto go zastąpi. Tymczasowo obowiązki prezesa pełni członek zarządu Radosław Śmigulski, wieloletni pracownik spółki, odpowiedzialny za sprzedaż i marketing. Nowy prezes ma zostać wyłoniony w konkursie.

Łukasz Łazarewicz podkreśla, że spółka pod jego kierownictwem osiągnęła bardzo dobre wyniki - w 2016 r. miała 5,6 mld zł przychodów i wpłaciła do budżetu ponad 2 mld zł. Zysk operacyjny był o 28 proc. wyższy od planu, a totalizator „zakończył nieefektywne projekty marketingowe, na które przeznaczano w przeszłości miliony złotych" i „zacieśnił współpracę ze spółkami skarbu państwa". Przypomnijmy, że w lipcu ubiegłego roku jego marka Lotto została partnerem tytularnym piłkarskiej Ekstraklasy, na co wydała 11-12 mln zł.

Nowy prezes będzie miał sporo roboty. Od kwietnia wchodzi w życie duża nowelizacja ustawy o grach hazardowych, która znacznie poszerza obszar państwowego monopolu w sektorze. Największe zmiany to wprowadzenie możliwości urządzania gier hazardowych w internecie i nowe regulacje dla automatów do gier. W obu dziedzinach karty ma rozdawać państwowy monopolista.

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Handel / Lotto straciło prezesa