Prezes TP SA odwoła się od kary UKE

opublikowano: 24-05-2007, 11:50

Prezes zarządu Telekomunikacji Polskiej (TP) SA - Maciej Witucki zapowiedział w czwartek na konferencji prasowej, że  odwoła się od kary nałożonej na niego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE).

UKE poinformował w środę, że nałożył kary pieniężne na prezesa i trzech członków zarządu TP SA, za utrudnienia przy uruchamianiu usług Bitstream Access przez Netię i GT Energis.

Witucki powiedział, że z tą karą się nie zgadza. Zapewnił, że TP SA dołożyła wszelkich starań, by przechodzenie jej "internetowych" klientów do konkurencji odbyło się "w najlepszych możliwych warunkach". Dodał, że od kary zamierzają się odwołać również pozostali członkowie zarządu.

"Był to proces lawinowy, nieoczekiwanych rozmiarów; musieliśmy do usługi Bitstream Access przenieść w lutym 50 tysięcy klientów" - tłumaczył Witucki.

Prezes przyznał, że "stwierdzono rzeczywiście problemy", ale wynikły one z tego, że - jak wyjaśnił - spółka nie była w stanie w trybie natychmiastowym przerobić danych takiej liczby przenoszonych klientów.

UKE podał w środę, że "w trakcie prowadzonej przez Urząd kontroli oraz wskutek napływających do Urzędu skarg użytkowników, prezes UKE powziął informacje, iż TP nie wywiązuje się z podpisanych z Netią i GTS Energis umów, tj. nie wypełnia określonych w nich warunków zapewnienia dostępu telekomunikacyjnego".

"Klienci TP, którzy zdecydowali się na skorzystanie z usług Net24 i Multimo oferowanych przez Netię i GTS Energis, zostali pozbawieni możliwości korzystania z dostępu do usług szerokopasmowych, a także napotkali na wiele problemów związanych z uruchomieniem i aktywacją usługi" - informował Urząd.

Od decyzji prezesa UKE przysługuje odwołanie do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji.
(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Prezes TP SA odwoła się od kary UKE