Prezes Ubera wycofał się z „Davos na Pustyni” przez zniknięcie dziennikarza

opublikowano: 12-10-2018, 10:45

Prezes Ubera Dara Khosrowshahi poinformował, że nie weźmie udziału z konferencji inwestycyjnej w Arabii Saudyjskiej z powodu podejrzeń zaangażowania władz tego kraju w zniknięcie dziennikarza Jamala Khashoggiego.

Khosrowshahi poinformował w piątek, że nie weźmie udziału w Future Investment Initiative, określanej mianem „Davos na Pustyni”. Przyłączył się w ten sposób do grupy prominentnych biznesmenów, którzy dystansują się od Arabii Saudyjskiej po oskarżeniu jej o przyczynienie się do zaginięcia krytycznego wobec  władz saudyjskiego dziennikarza. Wcześniej zrobili to m.in. założyciel Virgin Group Richard Branson, właściciel Los Angeles Times Patrick Soon-Shiong, współzałożyciel AOL Steve Case i współzałożycielka The Huffington Post Arianna Huffington.

Dara Khosrowshahi, CEO Uber
fot. Bloomberg

Władze Turcji twierdzą, że Jamal Khashoggi został zamordowany w konsulacie Arabii Saudyjskiej w Stambule. Miały poinformować rząd USA, że dysponują na to dowodami.

Arabia Saudyjska niezmiennie odrzuca oskarżenia i twierdzi, że dziennikarz zaginął dopiero po opuszczeniu jej konsulatu.

Fundusz inwestycyjny Arabii Saudyjskiej jest udziałowcem Ubera. W 2016 roku zainwestował w spólkę 3,5 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane