Prezes UKE nałożył na TP kary o łącznej wartości 400 tys. zł

27-07-2007, 17:12

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej nałożył w  piątek na Telekomunikację Polską trzy kary.

Za niewypełnienie obowiązku regulacyjnego w zakresie przedstawienia Prezesowi UKE do zatwierdzenia zmiany Regulaminu świadczenia usługi dostęp do Internetu DSL tp, obowiązujących od 17 kwietnia 2007 r., nałożona została kara 100 tys. zł.

Taką samą karą spółka została ukarana za niewypełnienie obowiązków regulacyjnych w zakresie przedstawienia Prezesowi UKE do zatwierdzenia zmiany cennika i regulaminu świadczenia usługi ,,neostrada tp'' w związku ze zniesieniem limitów transferu danych w usłudze ,,neostrada tp'', wprowadzonej 1 lutego 2007 r.

Telekomunikacja Polska ma także zapłacić 200 tys. zł za niewypełnienie obowiązków regulacyjnych w zakresie nieprzedstawienia Prezesowi UKE do zatwierdzenia zmiany regulaminu świadczenia usługi promocyjnej "neostrada tp - megaInternet" oraz jej cennika z uzasadnieniem trwającej w okresie od 16 października 2006 r. do 30 kwietnia 2007 r.

- W ocenie Prezesa UKE powyższe kary pieniężne mieszczą się w możliwościach finansowych Spółki i stanowią dla niej określoną dolegliwość za dokonane naruszenia - głosi komunikat Urzędu.
MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Prezes UKE nałożył na TP kary o łącznej wartości 400 tys. zł