Prezes UKE rozpoczął postępowanie w sprawie kary pieniężnej dla PTC

18-05-2007, 16:24

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej rozpoczął w piatek postępowanie w sprawie nałożenia kary pieniężnej na Polską Telefonię Cyfrową (PTC), operatora sieci Era. Zarzuca jej naruszenie obowiązków informacyjnych w stosunku do użytkowników końcowych.

Według prezesa UKE, PTC nie poinformowało abonentów o prawie wypowiedzenia umowy przy zmianie regulaminu świadczenia usług telekomunikacyjnych dokonanej przez PTC.

- Fakt naruszenia Prawa telekomunikacyjnego przez PTC , który miał miejsce przy zmianie regulaminu świadczenia usług telekomunikacyjnych został już dwukrotnie stwierdzony w protokołach z przeprowadzonych kontroli (w dniu 3 kwietnia 2007 r. i w dniu 11 maja 2007 r.). Druga z przeprowadzonych kontroli potwierdziła, iż stwierdzone wcześniej naruszenie prawa nie zostało przez PTC usunięte w terminie wyznaczonym przez Prezesa UKE w zaleceniach pokontrolnych z dnia 6 kwietnia 2007 r. - głosi komunikat UKE.

Zgodnie z Prawem telekomunikacyjnym, w związku z naruszeniem obowiązków informacyjnych w stosunku do użytkowników końcowych na PTC może zostać nałożona kara pieniężna w maksymalnej wysokości do 3 proc. przychodów spółki za ubiegły rok.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Prezes UKE rozpoczął postępowanie w sprawie kary pieniężnej dla PTC