Czytasz dzięki

Prezes UOKiK ma zastrzeżenia do transakcji przejęcia Eurozet przez Agorę

  • DI
opublikowano: 17-11-2020, 11:07

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny przekazał stronom zastrzeżenia do transakcji przejęcia Eurozet przez Agorę. Wskazał, że w wyniku koncentracji może dojść do ograniczenia konkurencji.

UOKiK podkreśla w komunikacie, że zastrzeżenia nie przesądzają o końcowej decyzji w tej sprawie.

Wniosek o zgodę na transakcję wpłynął do UOKiK w październiku 2019 r. W listopadzie prezes UOKiK skierował sprawę do tzw. drugiego etapu, co oznacza, że konieczne było przeprowadzenie badania rynku. Rok później wystosował zastrzeżenia do tej koncentracji.

- Zgodnie z naszymi ustaleniami w wyniku koncentracji doszłoby do powstania silnej grupy radiowej, co może doprowadzić do zaburzeń w funkcjonowaniu konkurencji zarówno na poziomie krajowym, jak i na rynkach lokalnych – powiedział Tomasz Chróstny, prezes UOKiK.

Podkreślił, że ewentualna duopolizacja rynku medialnego znacząco utrudniłaby uczciwe konkurowanie z innymi podmiotami.

Tomasz Chróstny, prezes UOKiK
Tomasz Chróstny, prezes UOKiK

- To niezwykle ważne także dla zapewnienia szerokiej oferty dla konsumentów, która jest tym lepsza, im rynek jest bardziej konkurencyjny. Dlatego zdecydowałem się przedstawić zastrzeżenia do transakcji przejęcia przez Agorę spółki Eurozet – powiedział Chróstny.

Zgodnie z przepisami przedsiębiorcy mają 14 dni na odniesienie się do zastrzeżeń. Ten termin może zostać wydłużony na ich wniosek o kolejne dwa tygodnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane