Prezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica odwołany ze stanowiska

  • PAP
opublikowano: 05-09-2022, 18:17
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Na posiedzeniu Rady Nadzorczej podjęto decyzję o odwołaniu ze stanowiska, pełnionej funkcji, prezesa lotniska Mariusza Wiatrowskiego – poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Portu Lotniczego Poznań-Ławica sp. z o.o. Błażej Patryn.

W przesłanym mediom komunikacie Patryn poinformował, że do odwołania prezesa doszło w trakcie piątkowego posiedzenia Rady Nadzorczej.

fot. ROB
fot. ROB

„2 września 2022 roku, na piątkowym posiedzeniu Rady Nadzorczej, podjęto decyzję o odwołaniu ze stanowiska, pełnionej funkcji, Prezesa lotniska Mariusza Wiatrowskiego” – podkreślił Patryn.

Dodał, że „Rada Nadzorcza spółki Port Lotniczy Poznań-Ławica Sp. z o.o. podjęła uchwałę o odwołaniu działając na podstawie § 19 ust. 1 i § 33 ust. 2 pkt 5 Umowy Spółki”.

Patryn w rozmowie z PAP zaznaczył, że obecnie Port Lotniczy Poznań-Ławica nie będzie udzielał dodatkowych informacji w sprawie. Nie wiadomo zatem, jaka jest przyczyna odwołania prezesa, ani kto obejmie to stanowisko.

Port Lotniczy Poznań-Ławica Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością została zawiązana na podstawie Umowy Spółki zawartej przez Wspólników w dniu 11 lipca 1997 roku. Wspólnikami Spółki są Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze", Miasto Poznań i Województwo Wielkopolskie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane