Prezesi, którzy mają po swojej stronie prawie wszystkich

Niektórzy szefowie lubią, gdy ktoś nieustannie wyraża aprobatę wobec ich działań, inni traktują brak uznania jak komplement. Glassdoor przygotował ranking prezesów, którym amerykańscy pracownicy wystawiają ocenę „approval”.

Pat Gelsinger, szef firmy VMware produkującej oprogramowanie komputerowe, uzyskał najwyższy wskaźnik aprobaty i uznania ze strony amerykańskich pracowników. Drugie miejsce zajął Charles C. Butt kierujący siecią supermarketów H-E-B, a trzecie potentatka branży fast foodów Lynsi Snyder, która rozwija odziedziczoną po dziadkach sieć In-N-Out Burger. 

Zobacz więcej

Pat Gelsinger

Bloomberg

Ranking "Top CEOs 2019" przygotował portal Glassdoor. Bazuje na anonimowych ocenach wystawianych przez pracowników za pośrednictwem tej platformy.

Patrick Paul "Pat" Gelsinger stoi na czele WMware od 2012 r. Wcześniej związany był z koncernami EMC i Intel. Kilka lat temu wymieniano go jako jednego z potencjalnych następców Steve’a Ballmera w Microsofcie. Jest autorem książki „Balancing Your Family, Faith, & Work” i współautorem „Programming the 80386”.  

Wysokimi wynikami mogą się pochwalić również szefowie technologicznych gigantów: Shantanu Narayen z Adobe, Satya Nadella z Microsoftu i Jeff Weiner, który rządzi w karierowym portalu społecznościowym LinkedIn, należącym zresztą do Microsoftu. Gelsinger zanotował w tym roku duży skok, bo poprzednio zajął dopiero 78 miejsce ze wskaźnikiem aprobaty na poziomie 92 proc. Najlepszy był wtedy Eric S. Yuan z Zoom Video Communications.  

Co ma znaczenie dla pracowników? Atrybutami wyjątkowych liderów są: silne przywództwo, poświęcenie dla misji firmy, wiara w budowanie kultury korporacyjnej, przejrzystość i przystępność.  

- Pielęgnowanie innowacyjnej kultury firmy jest dla nas w VMware najważniejsze, zwłaszcza teraz, gdy wchodzimy w kolejną fazę rozwoju. Nasze środowisko pracy jest jednym z tych rzadkich, w których ludzie rozumieją, że mają możliwość przekształcenia tego, co niemożliwe, w to, co niezbędne. Przekłada się to bezpośrednio na wysoką satysfakcję pracowników - mówi Pat Gelsinger. 

10 najwyżej ocenianych szefów w USA

1. Pat Gelsinger (VMware) - 99 proc. 

2. Charles C. Butt (H-E-B) - 99 proc.

3. Lynsi Snyder (In-N-Out Burger) - 99 proc. 

4. John Legere ( T-Mobile) - 99 proc. 

5. Shantanu Narayen (Adobe) - 98 proc. 

6. Satya Nadella (Microsoft) - 98 proc. 

7. Kevin Sneader (McKinsey & Company) - 98 proc.

8. Jeff Weiner (LinkedIn) - 97 proc. 

9. Gary S. Guthart (Intuitive Surgical) - 97 proc. 

10. Hubert Joly (Best Buy) - 97 proc.

Źródło: Glassdoor

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu