Prezesowi WhatsApp grozi więzienie za brak języka niemieckiego

opublikowano: 18-05-2016, 18:52

Prezes WhatsApp może trafić do więzienia w Niemczech, jeśli firma szybko nie dostarczy warunków korzystania z aplikacji w języku niemieckim, informuje portal thelocal.de.

Zobacz więcej

Aplikacja WhatsApp

Bloomberg

Niemiecki urząd ochrony konsumentów złożył pozew przeciwko WhatsApp już dwa lata temu, oskarżając firmę, że nie ma swojego reprezentanta w Niemczech, jedyną formą kontaktu z nią jest email, a warunki korzystania z aplikacji nie są dostępne w języku niemieckim.

W kwietniowym wyroku opublikowanym w ty tygodniu berliński sąd opowiedział się po stronie konsumentów.  

 Sąd zobowiązał WhatsApp do zaoferowania dodatkowych poza emailem środków komunikacji oraz przetłumaczenia na język niemiecki warunków użytkowania aplikacji. Jeśli spółka nie dostosuje się do wymogów sądu zostanie nałożona na nią kara w wysokości 250 tys. EUR lub jej prezes będzie musiał ponieść karę więzienia w wymiarze sześciu miesięcy.

250 tys. EUR nie powinno być problemem dla właściciela aplikacji. Od lutego 2014 r. komunikator należy bowiem do największej na świecie sieci społecznościowej, Facebooka. Sam komunikator też cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. W lutym tego roku Mark Zuckerberg poinformował, że liczba użytkowników WhatsApp przekroczyła już miliard
.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica, thelocal.de

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy