Prezydencki projekt ws. ujawnienia raportu WSI w Sejmie w piątek

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 25-10-2006, 09:02

Sejm zajmie się dopiero w piątek prezydenckim projektem ustawy umożliwiającej ujawnienie raportu z likwidacji WSI.

Sejm zajmie się w piątek prezydenckim projektem ustawy umożliwiającej ujawnienie raportu z likwidacji WSI - poinformowało w środę  Biuro Prasowe Sejmu. Wcześniej planowano, że debata nad tym projektem odbędzie się w środę.

O godz. 9 Sejm rozpoczyna trzydniowe obrady.

Projekt ma pozwolić prezydentowi na ujawnienie treści raportu z likwidacji WSI, po zasięgnięciu opinii marszałków Sejmu i Senatu. Zakłada m.in. ujawnienie agentów tych służb, jeżeli ich działania miały charakter przestępczy lub nie dotyczyły obronności państwa i bezpieczeństwa wojska.

We wtorek szef Kancelarii Prezydenta Aleksander Szczygło poinformował PAP, że w najbliższych dniach Lech Kaczyński będzie prowadził negocjacje w sprawie swego projektu z politykami LPR i Samoobrony. Koalicyjni partnerzy PiS nie podjęli bowiem jeszcze decyzji, czy poprą prezydencką propozcycję.

Liga zgłosiła swój własny projekt regulujący zasady ujawniania agentury, który zakłada, że zajmować miałby się tym minister- koordynator ds. służb specjalnych.

Opozycja jest przeciwna prezydenckiemu projektowi.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Prezydencki projekt ws. ujawnienia raportu WSI w Sejmie w piątek