Czytasz dzięki

Prezydent apeluje o udział w wyborach parlamentarnych

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 23-09-2005, 08:35

Aleksander Kwaśniewski sądzi że rezultat wyborów parlamentarnych będzie się różnił od wyników sondaży. Prezydent wyraził w Sygnałach Dnia nadzieję, że wbrew niektórym sondażom, w Sejmie znajdzie się i SLD i SdPl.

Aleksander Kwaśniewski sądzi że rezultat wyborów parlamentarnych będzie się różnił od wyników sondaży. Prezydent wyraził w Sygnałach Dnia nadzieję, że wbrew niektórym sondażom, w Sejmie znajdzie się i SLD i SdPl.

Gość Jedynki chciałby też, by w parlamencie były reprezentowane Partia Demokratyczna i PSL. Prezydent zaapelował do Polaków o jak najliczniejsze głosowanie dla dobra demokracji.

Aleksander Kwaśniewski uważa, że jeśli frekwencja w wyborach do parlametu przekroczy 50 procent, będzie to sukcesem polskiej demokracji. Natomiast jeśli będzie niższa od 40 procent, to będzie źle i trzeba się będzie nad tym zastanowić. Prezydent podkreślił, że demokracja wymaga, aby z niej korzystać, a więc głosować.

Aleksander Kwaśniewski powtórzył, że popiera SLD. Zaznaczył, że wyrósł z tej formacji i był jednym z jej twórców. Prezydent przekonywał, że lewica jest Polsce potrzebna, wręcz konieczna.

Prezydent Kwaśniewski, który był gościem Sygnałów Dnia powiedział, że Platforma Obywatelska oraz PiS mają programy ekonomiczne i gospodarcze oparte na swojej ideologii. Jego zdaniem, w przypadku PO mamy do czynienia z koncepcją bardziej liberalną, a PiS bardziej interwencjonistyczną. Prezydent wyraził pogląd, że jeśli znajdą się wybitni ekonomiści to możliwy jest kompromis.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane