Czytasz dzięki

Prezydent Chin wzywa do czujności przed „czarnym łabędziem”

opublikowano: 21-01-2019, 12:25

Prezydent Xi Jinping powiedział, że Chiny muszą być czujne jeśli chodzi o wydarzenia o charakterze „czarnego łabędzia” i odpierać te rodzaju „szarego nosorożca”, informuje Reuters.

Wydarzenia o charakterze „czarnego łabędzia” to zjawiska o bardzo niskim prawdopodobieństwie, które jednak w przypadku zaistnienia mogą spowodować bardzo negatywne konsekwencje. „Szary nosorożec” to nazwa przypisana groźnym wydarzeniom o dość wysokim prawdopodobieństwie, których ryzyko wystąpienia jest jednak ignorowane.

Xi Jinping, prezydent Chin
Zobacz więcej

Xi Jinping, prezydent Chin REUTERS/Jason Lee/FORUM

Prezydent Xi powiedział, że gospodarka Chin stoi przed głębokimi i skomplikowanymi zmianami. Zapewnił, że władze utrzymają działalność gospodarczą w rozsądnym zakresie. Podkreślił, że Chiny powinny dokonać pełnej oceny potencjalnego wpływu sytuacji na rynkach finansowych projektując politykę gospodarczą. Dodał, że władze będą dążyć do prawnego uporządkowania obszaru sztucznej inteligencji, edytowania genów, autonomicznych pojazdów i dronów.

W poniedziałek chiński urząd statystyczny poinformował, że w 2018 roku tempo wzrostu gospodarczego wyniosło 6,6 proc. Oznacza to, że było najniższe od 1990 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane