Prezydent dostał tysiąc ofert

DI
opublikowano: 20-04-2010, 18:37

Konstanty Dombrowicz, prezydent Bydgoszczy, otrzymał od mieszkańców 1000 propozycji nazw dla trzech miejskich inwestycji.

20 kwietnia spotkała się komisja, która wybierze nazwy dla nowo budowanych obiektów w Bydgoszczy. Każdy z członków jury wybierze trzy najlepsze, jego zdaniem, propozycje nazw dla:
- mostu tramwajowego projektowanego w ciągu ul. Naruszewicza
- mostu drogowego odbudowywanego w ciągu ul. Spornej
- trasy drogowej, która połączy osiedle Leśne ze Wzgórzem Wolności.

Bydgoszczanie wykazali się sporą aktywnością. 276 mieszkańców nadesłało ponad 1000 propozycji. Dlatego na jednym posiedzeniu komisji nie mogło się skończyć. Jednak do wyboru nazw ma dojść jeszcze w tym tygodniu.

Nagrodą w konkursie ogłoszonym przez prezydenta Dombrowicza jest roczny bilet uprawniający do korzystania bezpłatnie ze wszystkich miejskich środków transportu.

Z konkursu wyłączony został most w ciągu ul. Ogińskiego, który decyzją Rady Miasta został nazwany im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Samorządy / Prezydent dostał tysiąc ofert