Prezydent Francji wydał 26 tys. EUR na makijaż

opublikowano: 25-08-2017, 11:19
aktualizacja: 25-08-2017, 11:21

Koszt makijażu prezydenta Francji, Emmanuela Macrona, wyniósł przez pierwsze trzy miesiące sprawowania przez niego urzędu 26 tys. EUR (110,72 tys. zł).

Francuski dziennik Le Point ujawnił, że osobista makijażystka prezydenta wystawiła jak dotąd dwa rachunki: na 10 tys. EUR i 16 tys. EUR. Pałac Elizejski broni tych wydatków. Twierdzi, że wynikają z pilności usługi. Doradcy prezydenta Francji sygnalizują jednocześnie, że wydatki na makijaż zostaną „znacząco zredukowane”.

Emmanuel Macron
fot. PHOTOPQR/OUEST FRANCE/MAXPPP/FORUM

Le Point zwraca uwagę, że wydatki Macrona na makijaż są wyższe niż jego poprzednika. Francois Hollande płacił za takie usługi mniej, 6 tys. EUR miesięcznie, choć z kolei bardzo hojnie wynagradzał swojego fryzjera, co spowodowało oskarżenie go o „szamponowy socjalizm”. Jego poprzednik,  Nicolas Sarkozy, płacił specjaliście od makijażu 8 tys. EUR miesięcznie, donosiło swego czasu Vanity Fair.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Independent

Polecane