Prezydent Kielc: dług Korony Kielce to najwyżej 4 mln zł

AR
opublikowano: 13-11-2015, 14:13

Wojciech Lubawski, prezydent Kielc, odniósł się do medialnych informacji na temat długu kieleckiego klubu futbolowego. Zaprzecza jakoby sięgał on kilkunastu milionów złotych.

Portal futbolplus.pl poinformował niedawno, że inwestorzy z Grupy Kieleckich Inwestorów Sportowych, z którymi miasto prowadziło negocjacje na temat Korony Kielce, wycofali się. Przestraszyć ich miały wyniki audytu, z którego wynika, że zadłużenie należącego do Ekstraklasy klubu wynosi 18 mln zł.

- Ja nic o tym nie wiem - powiedział wczoraj w lokalnym radiu eM Wojciech Lubawski. Komentarz w sprawie Korony Kielce zamieścił także na stronie stowarzyszenia Samorzad2002, którego jest prezesem.

Mam przed sobą audyt, który zrobił pan Grajewski (były prezes Korony Kielce, który niedawno zrezygnował ze stanowiska - przyp. red.) i jasno z niego wynika, że w październiku zadłużenie było na poziomie czterech milionów złotych. Teraz powinno być jeszcze mniej, bo klub dostał dodatkowe pieniądze. To są długi, o których wszyscy wiemy. Zresztą na żądanie rady miasta wprowadziliśmy do rady nadzorczej Kamila Suchańskiego. On na pewno również nie potwierdzi tych rewelacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu