Prezydent: Kwaśniewskiego, Wałęsę i Olechowskiego 'coś' łączy

opublikowano: 17-05-2007, 13:50

17.5.Warszawa (PAP) - Obywatele wolnej Polski mogą w każdym miejscu i czasie spotykać się i coś omawiać - tak prezydent Lech Kaczyński odniósł się do organizowanej w czwartek w Warszawie konferencji, w której udział wezmą m.in. b. prezydenci Aleksander Kwaśniewski i Lech Wałęsa oraz jeden z twórców PO Andrzej Olechowski.

"Generalnie obywatele wolnej Polski mogą w każdym miejscu i w każdym czasie - z wyjątkiem tych, które są objęte zakazami wynikającymi z bezpieczeństwa państwa - spotykać się i coś omówić" - powiedział prezydent w czwartek dziennikarzom.

Na uwagę, że podczas konferencji ma być podpisana deklaracja krytyczna w stosunku do obecnych władz, L. Kaczyński odparł: "muszę powiedzieć, że ja nieszczególnie się spodziewałem i się nie spodziewam, że pan Olechowski, pan Kwaśniewski i pan Wałęsa - których zresztą coś łączy - będą te władze wspierać".

Konferencja, która odbędzie się na Uniwersytecie Warszawskim poświęcona ma być europejskim standardom demokratycznym. Inicjatorami spotkania są Kwaśniewski, Wałęsa i Olechowski, którzy wysłali zaproszenia do kilkuset osób.

Na spotkanie zaproszono przedstawicieli środowisk akademickich, prawniczych, europosłów, m.in. Bronisława Geremka, Tadeusza Mazowieckiego, profesorów Marka Safjana i Andrzeja Zolla oraz liderów partii opozycyjnych.

Organizatorzy spotkania odrzucają spekulacje mediów, że konferencja to zapowiedź powołania wspólnej partii. Podkreślają, że konferencja nie jest manifestem politycznym, a obywatelskim wyrazem troski o stan przestrzegania w Polsce standardów państwa demokratycznego. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane