Prezydent: można prolongować zadanie, które zostało powierzone prezesowi NBP

  • PAP
opublikowano: 23-04-2021, 20:33

Jeżeli jest głównodowodzący, który bardzo dobrze prowadzi armię, można prolongować zadanie, które zostało mu powierzone - tak prezydent Andrzej Duda odpowiedział na pytanie, czy złożyłby wniosek o powołanie prezesa NBP Adama Glapińskiego na kolejną kadencję.

W Polsat News prezydent Andrzej Duda został zapytany w piątek, czy złożyłby wniosek o powołanie prezesa NBP Adama Glapińskiego na kolejną kadencję.

Andrzej Duda, fot. KACPER PEMPEL-REUTERS-FORUM
Andrzej Duda, fot. KACPER PEMPEL-REUTERS-FORUM

"Przede wszystkim chcę mocno podkreślić, że w moim osobistym przekonaniu Adam Glapiński jest bardzo dobrym prezesem NBP, sytuacja jest bardzo stabilna w okresie, gdy pan prezes sprawuje swoją funkcję, to jest bardzo dobrze z punktu widzenia bezpieczeństwa finansowego państwa realizowane zadanie i jeżeli jest głównodowodzący, który bardzo dobrze prowadzi armię, wydaje mi się, że można prolongować to zadanie, które zostało mu powierzone" - odpowiedział prezydent.

"Bardzo szanuje pana profesora Adama Glapińskiego i bardzo uznaje to, co robił przez ostatnie lata" - dodał.

Adam Glapiński jest prezesem NBP od 2016 r. Kadencja prezesa banku centralnego trwa sześć lat. Wybiera go Sejm na wniosek prezydenta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane