Prezydent o zniesieniu 30-krotności: sceptycznie patrzę na tę sprawę

  • PAP
opublikowano: 19-11-2019, 12:39

Sceptycznie patrzę na tę sprawę - tak prezydent Andrzej Duda odpowiedział we wtorek na pytanie o złożony w Sejmie przez posłów PiS projekt znoszący limit 30-krotności przy składkach ZUS.

Andrzej Duda
Zobacz więcej

Andrzej Duda fot. Jerzy Dudek/FORUM

Pierwsze czytanie projektu PiS, który zakłada likwidację od 2020 r. górnego limitu przychodu, po przekroczeniu którego nie płaci się składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe, a który wynosi obecnie 30-krotność prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce, odbyć ma się w Sejmie we wtorek wieczorem.

Na konferencji prasowej po wysłuchaniu w Sejmie expose premiera Mateusza Morawieckiego, prezydent Duda został zapytany, jak podchodzi do propozycji zniesienia tego limitu. "Sceptycznie patrzę na tę sprawę" - odpowiedział.

O propozycji PiS krytycznie wypowiadają sie nie tylko m.in. Koalicja Obywatelska i Konfederacja, ale przeciwne jest także Porozumienie - koalicjant PiS w Zjednoczonej Prawicy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy