Prezydent odznaczył działaczy Krajowej Izby Gospodarczej

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-02-2005, 07:33

Prezydent Aleksander Kwaśniewski wręczył w czwartek odznaczenia i ordery zasłużonym działaczom Krajowej Izby Gospodarczej z okazji 15-lecia działalności Izby.

Prezydent Aleksander Kwaśniewski wręczył w czwartek odznaczenia i ordery zasłużonym działaczom Krajowej Izby Gospodarczej z okazji 15-lecia działalności Izby. 

"Chcę podkreślić, że Krajowa Izba Gospodarcza od początku swego istnienia była ważnym ośrodkiem opiniotwórczym ludzi biznesu, przedsiębiorców, ale także tych wszystkich, którzy o Polsce myśleli w kategoriach jej gospodarczego i promocyjnego sukcesu" - powiedział Kwaśniewski.

Prezydent podziękował Izbie za "mocno słyszalny w trakcie prac legislacyjnych głos w różnych kwestiach dotyczących rozwoju gospodarki, a także w rozwoju całej naszej Ojczyzny. Krajowa Izba Gospodarcza jest niewątpliwie instytucją, która wpływa na życie gospodarcze i na politykę ekonomiczną kraju. Chcę również powiedzieć, że wdzięczny jestem Krajowej Izbie za wkład w sprawę europejską" - powiedział Kwaśniewski.

"Nasi przedsiębiorcy już pokazali, że potrafią poruszać się w nowej i po nowej Europie, że są konkurencyjni i otwarci na zmiany i że również wynika to z Waszych wysiłków samorządu gospodarczego, który - jak powiedziałem - już przed akcesją podejmował różne inicjatywy, pomagał firmom w odnalezieniu się na unijnym rynku" - powiedział prezydent.

Głos zabrał jeden z odznaczonych. "Nasza działalność na rzecz gospodarki polskiej jest znacznie dłuższa niż ten piękny jubileusz Krajowej Izby. (...) Zdajemy sobie sprawę z tego, że przed naszym krajem ogromne wyzwanie: wprowadzić Polskę do grupy krajów najbardziej rozwiniętych" - Jan Witkowski z KIG.

Za zasługi dla rozwoju gospodarczego kraju odznaczeni zostali: Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski - Jan Witkowski; Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski - Andrzej Arendarski, Włodzimierz Hausner, Marek Kłoczko, Feliks Kulikowski, Władysław Wężyk; Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski - Andrzej Rajpert, Ireneusz Wrześniewski; Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski - Zbigniew Dworzecki, Kazimierz Pazgan, Zdzisław Szczerbaciuk; Złotym Krzyżem Zasługi (po raz drugi) - Tadeusz Świątkowski; Złotym Krzyżem Zasługi - Henryk Brewiński, Michał Chałoński, Marek Kamiński, Jerzy Markuszewski, Zbigniew Sebastian, Andrzej Wizimirski.

Zadaniem utworzonej w 1990 r. przez 13 członków - założycieli Krajowej Izby Gospodarczej jest integracja środowiska polskich przedsiębiorców wokół wspólnych celów, aby reprezentować ich interesy wobec rządu, administracji centralnej i władz lokalnych oraz otoczenia zewnętrznego, informuje Izba na swoich stronach internetowych.

W KIG działa 16 komitetów problemowych, które skupiają od kilkunastu do nawet 100 ekspertów każdy. KIG dysponuje własną jednostką badawczą - Instytutem Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Prezydent odznaczył działaczy Krajowej Izby Gospodarczej