Prezydent powołał Marka Sawickiego na stanowisko ministra rolnictwa

ISBNews
opublikowano: 17-03-2014, 15:36

Prezydent RP Bronisław Komorowski, na wniosek prezesa Rady Ministrów, odwołał Stanisława Kalembę ze stanowiska ministra rolnictwa i rozwoju wsi oraz powołał na nie Marka Sawickiego, podała Kancelaria Prezydenta.

"Trudno się dziwić opinii publicznej, że przygląda się w sposób szczególny wszystkim zmianom. Wiemy, że będziemy rozliczeni nie z tego, jak się dokonała zmiana i dlaczego, tylko z tego, co ona przyniosła i jakie problemy zostały rozwiązane" - powiedział Komorowski podczas uroczystości.

Prezydent przypomniał, że w tym roku obchodzone jest 25-lecie zmian w Polsce, także zmian zachodzących na polskiej wsi.

"Jestem przekonany, że obaj panowie ministrowie, pan Kalemba i pan Sawicki będą mieli także cząstkę własnej satysfakcji i własnej dumy z faktu uczestniczenia w wielkim procesie przebudowy wsi polskiej, budowania jej przyszłośc" - podkreślił Komorowski. .

Prezydent życzył satysfakcji z niełatwej pracy, z niełatwej służby, a także odwagi i zdolności do podjęcia najważniejszych wyzwań, które pojawiają się dziś i pojawią w przyszłości. Wyraził też przekonanie, że przy tego typu zmianie widać bardzo dobrze jak jest potrzebna kontynuacja wysiłków.

"Ta zmiana następuje w momencie istotnym z punktu widzenia nadciągających różnych zagrożeń - afrykański pomór świń, który jest przyczyną niepewności i daleko idących obaw liczącej się części polskich rolników, jak i na problemy związane z eksportem polskiej wieprzowiny do Rosji" - zaznaczył.

Minister rolnictwa Stanisław Kalemba podał się do dymisji w uiegłym tygodniu z powodu braku realizacji ustaleń rządu w sprawie zwalczania skutków afrykańskiego pomoru świń.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane