Prezydent: problem naprawy państwa jest wciąż aktualny

03-05-2007, 13:48

Problem naprawy państwa, determinacji przy tej naprawie i przeprowadzenia istotnych reform, które nie osłabiają ale umacniają demokrację, jest aktualny również dzisiaj - powiedział w czwartek prezydent Lech Kaczyński przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie w  rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Jak dodał prezydent, "w ustroju demokratycznym nie ma wyjątków i nikt, nawet należący do najbardziej autentycznej elity, nie może nie podporządkowywać się prawu, które zostało uchwalone zgodnie z przepisami konstytucji".

Innym fundamentem demokracji, według prezydenta, jest "prawo obywatela do informacji prawdziwej i niewykrzywionej". Informacja ta powinna dotyczyć, zdaniem Lecha Kaczyńskiego, "zarówno teraźniejszości jak i przeszłości".

"W Polsce, abyśmy mieli do czynienia z pełną transparentnością, trzeba jeszcze dużo zrobić" - mówił prezydent. Dodał, że działania w tym kierunku spotykają się z oporem. "Oporu tego się nie ulękniemy i będziemy walczyć aż do chwili, gdy w Polsce prawo będzie równe dla wszystkich" - podkreślił. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Prezydent: problem naprawy państwa jest wciąż aktualny