Prezydent przyznał swoje nagrody

Patrycja Otto
opublikowano: 18-06-2002, 00:00

Wczoraj Aleksander Kwaśniewski, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, wręczył Nagrody Gospodarcze. Uroczystość odbyła się w Poznaniu, w trakcie 74 Targów Technologii Przemysłowych i Dóbr Inwestycyjnych.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta przyznawana jest w siedmiu kategoriach, a tryb wyłaniania laureatów został podzielony na trzy etapy. Pierwszy obejmuje zgłaszanie kandydatów przez uprawnione instytucje i organizacje, drugi polega na wyborze nominowanych przez kapitułę nagrody, a trzeci na wyborze laureatów przez prezydenta. Do tegorocznej edycji do Nagrody Gospodarczej zgłoszono 157 kandydatów. W kwietniu kapituła nagrody wybrała spośród nich 21 nominowanych.

W tym roku w skład kapituły wchodzili: Janina Jóźwiak — przewodnicząca, Jerzy Mackiewicz — sekretarz, oraz członkowie: Artur Balazs, Marek Belka, Stefan Berczyński, Zbigniew Hockuba, Danuta Hübner, Roman Jagieliński, Wiesław Kaczmarek, Jarosław Kalinowski, Robert Kwiatkowski, Zbigniew Maciąg, Andrzej Nierychło, Emil Panek, Jacek Piechota, Maciej Płażyński, Marek Pol, Janusz Steinhoff, Mariusz Walter i Krystyna Woźniak-Trzosek.

Nagrody są przyznawane od 1998 r. Ich celem jest promocja i budowanie prestiżu polskiej gospodarki oraz wyróżnienie podmiotów, które przyczyniają się do rozwoju gospodarczego kraju oraz upowszechniają pozytywne wzorce i metody osiągania sukcesów w gospodarce wolnorynkowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Patrycja Otto

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy