Prezydent Putin krytykuje największe państwowe rosyjskie koncerny

opublikowano: 06-04-2018, 13:46
aktualizacja: 06-04-2018, 13:47

Prezydent Władimir Putin oskarżył największe państwowe rosyjskie koncerny o monopolizację rynków. Stwierdził, że to zagrożenie dla rosyjskiej gospodarki.

Podczas wystąpienia na spotkaniu poświęconemu konkurencji w biznesie Putin oskarżył największe państwowe firmy o wypychanie małych i średnich z rynku przez stosowanie nieuczciwych praktyk.

Władimir Putin
Zobacz więcej

Władimir Putin fot. Bloomberg

- W branżach o dużej konkurencji rosną kartele, to podważa przedsiębiorczość i motywację do otwierania biznesów – stwierdził prezydent Rosji.

Zwrócił uwagę, że właścicielom prywatnych biznesów trudno konkurować na rynkach przejętych przez państwowe firmy i „trudno im zdobyć państwowe czy samorządowe zamówienie w uczciwej rywalizacji”.

Putin zauważył, że w ciągu ostatnich dwóch lat wzrosła liczba przypadków wykrycia kryminalnych karteli, szczególnie w branży budowlanej. Ostrzegł również przed „regionalnym protekcjonizmem”, polegającym na faworyzowaniu przez lokalną administrację firm z tego samego regionu.

- Chciałbym, abyście wszyscy to teraz usłyszeli: lokalny producent to rosyjski producent, to bardzo ważne – powiedział prezydent Rosji.

Rosyjski urząd antymonopolowy informował w ubiegłym roku, że dostrzega przez ostatnie lata „powszechną kartelizację rosyjskiej gospodarki”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, moscowtimesc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu