Czytasz dzięki

Prezydent Rosji ogłosił specjalne wypłaty dla weteranów i byłych więźniów obozów

opublikowano: 07-02-2020, 11:47

Prezydent Władimir Putin polecił wypłacić świadczenia dla weteranów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej z Rosji i Państw Bałtyckich, a także dla byłych więźniów obozów koncentracyjnych.

Jednorazowe wypłaty wyniosą 50-75 tys. rubli (3052-4580 zł). Otrzymają je weterani w Rosji, jak i obywatele tego kraju mieszkający na Litwie, Łotwie i Estonii, wynika z dekretu opublikowanego na stronie internetowej Kremla.

Władimir Putin
Zobacz więcej

Władimir Putin fot. Bloomberg

Osoby, które jako dzieci trafiły obozów koncentracyjnych, „stworzonych przez faszystów i ich sojuszników”, dostaną po 75 tys. rubli. Osoby, które znalazły się tam, jak i w gettach, jako dorośli, mają dostać po 50 tys. rubli.

Pieniądze zostaną wypłacone w kwietniu i maju. Ich wypłata wiąże się z 75. rocznicą zwycięstwa nad nazistowskimi Niemcami w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej, jak nazywana jest w Rosji II Wojna Światowa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane