Prezydent Tarnowa zostanie w areszcie

PAP
opublikowano: 02-01-2014, 13:20

Wpłata 250 tys. zł poręczenia nie pomogła.

20 grudnia sąd w Nowym Sączu na wniosek krakowskiej prokuratury przedłużył areszt wobec prezydenta Tarnowa o kolejne trzy miesiące. Zastrzegł jednak, że może on odzyskać wolność po wpłaceniu 250 tys. zł poręczenia majątkowego. Tuż przed świętami rodzina wpłaciła takie poręczenie i Ryszard Ś. mógłby odzyskać wolność po 27 grudnia, bo wtedy upływał czas trzymiesięcznego aresztu orzeczonego wobec podejrzanego pod koniec września. Jednak samorządowiec pozostanie za kratkami. Sąd Okręgowy w Nowym Sączu, rozpoznając zażalenie krakowskiej prokuratury, zmienił postanowienie sądu rejonowego. Prezydent na razie na wolność nie wyjdzie.

Ryszard Ś. został zatrzymany 27 września; usłyszał wtedy zarzut przyjęcia w 2010 r. od przedstawicieli jednej z firm budowlanych 50 tys. zł (obecnie prokuratura zarzuca mu przyjęcie 70 tys. zł) w zamian za przychylność dla tej firmy przy przetargach na wykonanie robót drogowych. Podczas przesłuchania nie przyznał się do zarzutu. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura ze względu na dobro śledztwa nie podaje bliższych informacji.

Uwolnienia Ryszarda Ś. na święta w związku z wpłaceniem poręczenia majątkowego przez rodzinę domagało się w liście do prokuratury Stowarzyszenie Tarnowianie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Prezydent Tarnowa zostanie w areszcie