Czytasz dzięki

Prezydent Trump potwierdza możliwość zakazania TikToka

opublikowano: 08-07-2020, 18:18

Prezydent Donald Trump potwierdził, że jego administracja rozważa zakazanie w USA używania popularnej chińskiej aplikacji TikTok. Ma to być kara za postępowanie Chin w sprawie pandemii koronawirusa.

We wtorek sekretarz stanu Mike Pompeo ujawnił, że USA rozważają zakaz TikToka i innych chińskich mediów społecznościowych. Dzień później prezydent Donald Trump potwierdził w wywiadzie telewizyjnym, że „to coś, czemu się przyglądamy”. Nie ujawnił żadnych szczegółów dotyczących potencjalnej decyzji. Zaznaczył jedynie, że zakaz TikToka to „jeden z wielu” sposobów ukarania rządu Chin za jego działania dotyczące koronawirusa, którym zaraziło się prawie 3 mln osób w USA, a zmarło ponad 130 tys.

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump fot. Bloomberg

Bloomberg przypomina, że dochodzenie w sprawie TikToka prowadzą Amerykańska Federalna Komisja Handlu (UFTC) oraz Departament Sprawiedliwości. Ruszyło po tym jak szereg organizacji zajmujących się ochroną prywatności zgłosiło w maju, że popularna wśród młodych ludzi aplikacja gromadzi informacje dotyczące dzieci poniżej 13 roku życia bez zgody ich rodziców, co oznacza łamanie obowiązującego w USA prawa.

Należący do chińskiego ByteDance TikTok został ściągnięty w USA ponad 165 mln razy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane