Czytasz dzięki

Prezydent Warszawy: przedsiębiorcy będą mogli odroczyć płatność czynszu

  • PAP
opublikowano: 19-03-2020, 14:38

Stołeczni przedsiębiorcy prowadzący działalność w lokalach należących do miasta będą mieli możliwość odroczenia płatności czynszu i rozłożenia zapłaty należności w czasie, zapowiedział w czwartek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

"Mimo bardzo napiętej sytuacji budżetowej chcemy pomóc przedsiębiorcom i pracownikom w Warszawie. W związku z tym podjęliśmy decyzję żeby odroczyć płatności czynszu i rozłożyć należności w czasie" – powiedział Trzaskowski.

Poinformował, że w związku z kryzysową sytuacją spowodowaną epidemią koronawirusa "nie będą również pobierane odsetki od ewentualnej nieterminowej zapłaty" czynszu. Dodał, że "najemcy lokali użytkowych, którzy będą chcieli skorzystać z pakietu wsparcia – zgodnie z obowiązującą uchwałą rady miasta – będą mogli złożyć wniosek o obniżenie stawki czynszu na jeden miesiąc".

Prezydent Warszawy po raz kolejny podkreślił, że nie zamierza znieść opłat w Strefach Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. W poniedziałek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zaapelował do samorządów o rozważenie zawieszenia opłat parkingowych. Jego apelu posłuchały władze m.in. Opola, Krakowa, Kluczborka, Gdyni i Częstochowy.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy