Prezydent: ważne, aby jak największa część pieniędzy wydana na wzmocnienie armii została w kraju

  • PAP
opublikowano: 03-09-2019, 16:15

Mam nadzieję, że w tworzeniu nowych produktów zbrojeniowych udział będzie miała nasz przemysł, jest bardzo ważne, aby jak największa część pieniędzy, które chcemy wydać na wzmocnienie polskiej armii została w kraju i napędzała gospodarkę - podkreślił we wtorek w Kielcach prezydent Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił, że 27. Międzynarodowy Salonu Przemysłu Obronnego (MSPO) w Kielcach to okazja do prezentacji polskiego przemysłu zbrojeniowego.

"Można obejrzeć wiele nowoczesnego, polskiego sprzętu jak chociażby armatohaubice Krab czy moździerze Rak czy też nowy, prototypowy bojowy wóz piechoty Borsuk, który mam nadzieję w niedługim czasie wejdzie do produkcji" - powiedział prezydent.

Podkreślił, że cieszy się z tego, że polskie firmy zbrojeniowe produkują taki sprzęt, który jest "na absolutnym, światowym poziomie". "Wiele z tych produktów powstaje w kooperacji z partnerami zagranicznymi. Rozmawialiśmy z zarządem Polskiej Grupy Zbrojeniowej, panowie mówią, że w tej chwili łączą się więzami silnej współpracy z firmą chociażby amerykańską Lockheed Martin czy Raytheon" - powiedział Duda.

"Mam nadzieję, że dzięki temu będziemy mieli nowe produkty, w których udział będzie miała także Polska, nasz przemysł, że będą prowadzone działania badawczo-rozwojowe i że te pieniądze które w najbliższych latach planujemy przeznaczać na modernizacje polskiej armii będą pozostawały także w Polsce. Jest dla nas bardzo ważne, żeby jak największa część pieniędzy, które chcemy wydać z budżetu po to, żeby wzmocnić polską armię, bezpieczeństwo Rzeczypospolitej, żeby ona została i napędzała naszą gospodarkę" - powiedział prezydent.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy