Prezydent wniesie do Sejmu projekt ustawy o pomocy publicznej dla szpitali

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-02-2005, 08:35

Prezydent Aleksander Kwaśniewski zapowiedział, że w piątek wniesie do Sejmu projekt ustawy w sprawie pomocy publicznej dla szpitali. "Taka regulacja prawna jest niezbędna" - podkreślił w radiowych "Sygnałach Dnia". Dodał, że jeśli Sejm nie jest zdolny podejmować tak ważnych decyzji jak ta ustawa, powinien się w maju rozwiązać.

Prezydent Aleksander Kwaśniewski zapowiedział, że w piątek wniesie do Sejmu projekt ustawy w sprawie pomocy publicznej dla szpitali. "Taka regulacja prawna jest niezbędna" - podkreślił w radiowych "Sygnałach Dnia". Dodał, że jeśli Sejm nie jest zdolny podejmować tak ważnych decyzji jak ta ustawa, powinien się w maju rozwiązać. Prezydent przyznał, że nie spodziewał się, iż tak istotna ustawa przepadnie w Sejmie i to m.in. z powodu nieobecności posłów.

Prezydent poinformował również o gotowości zgłoszenia inicjatywy legislacyjnej dotyczącej zmiany art. 890 Kodeksu postępowania cywilnego (kpc), określającego zasady zajmowania wierzytelności z rachunku bankowego dłużnika. Zaproponuje powrót do przepisów art. 890 Kodeksu postępowania cywilnego obowiązujących przed ostatnią nowelizacją.

Pytany o przyczyny, dlaczego ustawa o ZOZ-ach została w Sejmie odrzucona, prezydent przyznał, że być może było za mało rozmów na ten temat, może odbyły się one za późno. "Mam nadzieję, że uda się to załatwić tak, aby był to projekt regulujący te sprawy również w dłuższej perspektywie" - dodał.

Mówiąc o problemie zadłużenia szpitali, prezydent zwrócił uwagę na to, że ludzie wymagają coraz większej opieki medycznej, i to wszystko więcej kosztuje; żyjemy dłużej, co oznacza więcej nakładów na służbę zdrowia nie tylko z budżetu państwa. Przyznał, że nieodzowne jest również to, aby środowiska medyczne porozumiały się głównie w kwestiach świadczenia usług medycznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane