Prezydent: Ze wzrostu gospodarczego powinni korzystać wszyscy

PAP
opublikowano: 31-08-2008, 15:04

Wartość solidarności jest nadrzędna. Ze  wzrostu gospodarczego powinni korzystać wszyscy, a nie tylko niewielka część społeczeństwa - powiedział prezydent Lech Kaczyński w niedzielę pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku.

W Gdańsku trwają obchody 28. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i 20. rocznicy strajków z 1988 r. "Społeczeństwo nie rozwija się według zasad solidarnych (...) zasada jest inna, czysto liberalna" - powiedział L.Kaczyński, przypominając, że przeciwstawiał Polskę solidarną Polsce liberalnej.

"Państwo jest od tego, aby pamiętać o wszystkich swoich obywatelach (...) także o tych słabszych i tych, którym nie do końca się udało" - powiedział L. Kaczyński. Przypomniał wydarzenia z roku 1980 i 1988, strajki i porozumienie Okrągłego Stołu. Według prezydenta Okrągły Stół "można i trzeba krytykować, ale jako etap w walce był potrzebny".(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Prezydent: Ze wzrostu gospodarczego powinni korzystać wszyscy