Prezydium Sejmu nie zgodziło się na wznowieniem prac nad paliwem rolniczym

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-05-2005, 20:23

Prezydium Sejmu nie wyraziło zgody na wznowienie prac nad poselskim projektem ustawy o paliwie rolniczym- poinformował w czwartek na posiedzeniu sejmowej komisji rolnictwa przewodniczący komisji Wojciech Mojzesowicz (PiS).

Prezydium Sejmu nie wyraziło zgody na wznowienie prac nad poselskim projektem ustawy o paliwie rolniczym- poinformował w czwartek na posiedzeniu sejmowej komisji rolnictwa przewodniczący komisji Wojciech Mojzesowicz (PiS).

    Z takim wnioskiem wystąpiły wspólnie na początku maja tego roku sejmowe komisje rolnictwa i finansów publicznych. Posłowie poparli ten wniosek jednogłośnie.

    Projekt ustawy o tańszym paliwie na cele rolnicze został przygotowany w 2002 roku, prace nad nim zostały rozpoczęte, ale nie dokończono ich. Podczas II czytania w lutym 2003 roku zostały zgłoszone poprawki, które obecnie zdezaktualizowały się. Wznowienie prac nad tym projektem wymagało zgody prezydium Sejmu.

    Argumentem za wprowadzeniem tańszego paliwa rolniczego było obniżenie kosztów produkcji, co ma wpływ na konkurencyjność produktów i dochody rolników. Resort rolnictwa popierał wprowadzenie takiego instrumentu pomocy dla rolników, natomiast resort finansów nie wypowiedział się jednoznacznie, ale do pomysłu odnosi się raczej sceptycznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane