Prezydium Sejmu zdecyduje o nadzwyczajnym posiedzeniu

Polska Agencja Prasowa SA
13-03-2006, 12:20

O godz. 13 w poniedziałek ma zebrać się Prezydium Sejmu, które podejmie decyzję w sprawie zwołania nawtorek nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu - poinformował PAP Szymon Ruman, rzecznik prasowy marszałka Sejmu Marka Jurka.

O godz. 13 w poniedziałek ma zebrać się Prezydium Sejmu, które podejmie decyzję w sprawie zwołania nawtorek nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu - poinformował PAP Szymon Ruman, rzecznik prasowy marszałka Sejmu Marka Jurka.

    Sejm na wtorkowym posiedzeniu miałby zająć się m.in. wnioskiem LPR o postawienie Leszka Balcerowicza przed Trybunałem Stanu.

    LPR chce postawienia Balcerowicza przed Trybunałem Stanu, bo uważa, że naruszył on prawo, wykluczając w środę wiceministra finansów Cezarego Mecha z posiedzenia Komisji Nadzoru Bankowego (KNB).

    O zwołanie dodatkowego posiedzenia Sejmu zwrócił się do marszałka klub LPR. Jak uzasadniał, 15 marca KNB ma ostatecznie wydać opinię na temat fuzji PKO SA i BPH. "Złożenie wniosku do Trybunału Stanu i wniosku o powołanie komisji śledczej dotyczącej tej sprawy po tym terminie może nie przynieść skutków dla uratowania polskiego systemu bankowego" - podkreślono we wniosku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Prezydium Sejmu zdecyduje o nadzwyczajnym posiedzeniu