Prince: Citigroup nie planuje akwizycji w Europie Zachodniej

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 09-11-2005, 20:41

Citigroup, w którego skład wchodzi Bank Handlowy, jest zainteresowany akwizycjami, ale w Europie Zachodniej skupi się raczej na rozwoju organicznym - poinformował prezes i CEO Citigroup Charles Prince.

Citigroup, w którego skład wchodzi Bank Handlowy, jest zainteresowany akwizycjami, ale w Europie Zachodniej skupi się raczej na rozwoju organicznym - poinformował prezes i CEO Citigroup Charles Prince.

"Szukamy możliwości konsolidacyjnych na całym świecie, ale Europa Zachodnia nie jest wysoko na naszej liście. Szukamy możliwości rozwoju organicznego, ale w kwestii przejęć nie sądzę, aby okoliczności w Europie Zachodniej były sprzyjające. Przynajmniej z naszej perspektywy" - powiedział Prince w środę na spotkaniu z dziennikarzami.

Zdaniem Prince konsolidacja sektora bankowego w Europie Zachodniej jest hamowana, a jedną z głównych przyczyn tego stanu są regulacje prawne.

Dodał, że fuzja UniCredito Italiano i HVB powinna okazać się - pod względem konkurencji w sektorze - korzystna zarówno dla rynku, jak i klientów.

"Zawsze jesteśmy otwarci na możliwość akwizycji, ale musi ona być dodatkiem do silnego, organicznego wzrostu" - powiedział.

Citigroup jest największą globalną firmą świadczącą usługi finansowe.

Podmiot zależny od Citibank NA, Citibank Overseas Investment Corporation, jest właścicielem 75 proc. kapitału Banku Handlowego SA, który obsługuje 20 tys. klientów korporacyjnych i 800 tys. klientów indywidualnych.

"Mamy świetny bank korporacyjny, który należy rozwijać po stronie konsumenckiej" - powiedział Prince.

Nie podał szczegółów co do potencjalnych inwestycji w Polsce.

"Będziemy przyglądali się rynkowi i podejmowali decyzje stosowne do sytuacji i powstających możliwości" - powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane