Printex wybuduje w KSSE zakład za ok. 2 mln zł

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 28-11-2005, 20:38

Firma Printex Łapot jest 26. w tym roku inwestorem w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (KSSE), najmniejszym pod względem wielkości planowanej inwestycji. Za ok. 2 mln zł firma wybuduje w Żorach zakład produkcji stolarki budowlanej z tworzyw sztucznych i aluminium. Pracę znajdzie niespełna 10 osób.

Firma Printex Łapot jest 26. w tym roku inwestorem w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (KSSE), najmniejszym pod względem wielkości planowanej inwestycji. Za ok. 2 mln zł firma wybuduje w Żorach zakład produkcji stolarki budowlanej z tworzyw sztucznych i aluminium. Pracę znajdzie niespełna 10 osób.

O rozstrzygnięciu przetargu, w którym inwestor kupił niespełna 1-hektarową działkę i uzyskał pozwolenie na działalność w strefie, poinformowała w poniedziałek PAP Justyna Romańczyk z KSSE.

Od początku tego roku na inwestycje w KSSE zdecydowało się już w sumie 26 firm, które łącznie deklarują zainwestowanie w strefie ponad 880 mln zł i stworzenie ponad 4 tys. miejsc pracy. Szacuje się, że w sumie tegoroczna wartość inwestycji w strefie przekroczy 1 mld zł. To rekordowy rok pod względem ilości nowych inwestorów.

KSSE to największa z polskich stref tego typu pod względem wartości inwestycji, które łącznie wyniosły tu dotychczas ponad 7 mld zł. Dotychczas w KSSE powstało ponad 20 tys. nowych miejsc pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Printex wybuduje w KSSE zakład za ok. 2 mln zł