PRINŻ nakręca wzrosty MZ

Dariusz Karolak
14-10-2002, 00:00

Deklaracja chęci wyjścia NCC z PRINŻ, który właśnie podpisał duży kontrakt wspomogły MSZ. Zbawienny wpływ tych zdarzeń widać po drugiej z rzędu grubej i białej świecy tygodniowej, której zamknięcie podeszło pod opór opadającej linii szczytów, znajdującej się na 1,33. Pokonanie tej linii otworzyłoby drogę wzrostom w okolice 1,5. Z drugiej strony na 1,33 znajduje się średnia dzieląca wstęgę tygodniową na połowy.

Obecna jej wartość, 3,8, oczywiście pozostaje poza zasięgiem byków, ale w miarę nabierania tempa ewentualnych wzrostów dynamika jej spadku (obecnie 30 gr./tydzień) będzie się zwiększać. Z minimalnego zniesienia fali spadkowej rozpoczętej w V otrzymujemy ten sam zasięg co z przebiegu linii bessy z wykresu liniowego, 1,8. Trudno mówić o fundamentach przy obecnym zadłużeniu firmy, z którym będzie musiała coś zrobić. Od strony technicznej realizacji zasięgu może pomóc składowa spekulacyjna, mocno ważąca na spółce o kapitalizacji 26 mln i znacznie mniejszym free float.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PRINŻ nakręca wzrosty MZ