Pro-Bud liczy na debiut w grudniu

ANP
opublikowano: 29-11-2007, 00:00

Oferta kołobrzeskiej firmy budowlanej wyniesie 40-45 mln zł. Na zakupy gruntów spółka chce wydać ponad 70 mln zł.

Oferta kołobrzeskiej firmy budowlanej wyniesie 40-45 mln zł. Na zakupy gruntów spółka chce wydać ponad 70 mln zł.

Pro-Bud, generalny wykonawca i deweloper, czeka na zatwierdzenie prospektu i liczy na debiut jeszcze w grudniu.

— Chcemy uzyskać 40-45 mln zł, z których większość przeznaczymy na zakupy gruntów. W najbliższych latach zamierzamy wydać łącznie ponad 70 mln zł na stworzenie banku ziemi (brakujące pieniądze wygospodarujemy m.in. z zasobów własnych) — mówi Roman Sobko, prezes Pro-Budu, w którym ma 27,89 proc. udziałów (głównym udziałowcem z ponad 47-procentowym pakietem kapitału jest Marian Jagiełka, założyciel firmy i przewodniczący rady nadzorczej).

W ofercie znajdą się oprócz nowych walory dotychczasowych akcjonariuszy. Oferującym będzie DM Penetrator.

Spółka rozmawia już o kupnie gruntów, ale szczegółów nie ujawnia. Wiadomo tylko, że interesuje ją ziemia w mniejszych miejscowościach regionu zachodniopomorskiego — w Mielnie, Świnoujściu i Międzyzdrojach. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku firma pochwali się nowymi nabytkami.

Pro-Bud, który według własnych szacunków ma 16-procentowy udział w kołobrzeskim rynku deweloperskim, zanotował w 2006 r. 3,3 mln zł zysku netto przy 41,2 mln zł przychodów. Ten rok chce zakończyć zyskiem netto na poziomie około 5 mln zł (wzrost o 51,5 proc.) i ponad 60 mln zł przychodów (45,6 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane