Próba cofnięcia na parach złotówkowych

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 03-11-2014, 16:34

Notowania USD/PLN przetestowały dziś w nocy kluczowy opór, a kurs EUR/PLN górne ograniczenie konsolidacji. Od rana na obu parach mamy próbę cofnięcia. Stronę podażową oprócz sytuacji technicznej wspiera także dobry odczyt indeksu PMI dla przemysłu z Polski.

USD/PLN
Notowania USD/PLN przetestowały dziś w nocy poziom dwuletnich maksimów (3,3860), po tym jak w piątek wieczorem kurs tej pary wybił się górą z kanału zwyżkującego z genezą 9 października. Cała sekwencja wzrostowa budująca się od początku czerwca br. wygląda już na wypełniony impuls, co sugeruje korektę całego ruchu. Obrona wspomnianego oporu byłaby dobrym pretekstem do takowej korekty. Z technicznego punktu widzenia pierwszy modelowy zasięg korekty wyznacza poziom 3,2150.

EUR/PLN

Notowania EUR/PLN dziś nad ranem pozytywnie przetestowały górne ograniczenie krótkoterminowej konsolidacji, w której poruszają się dwóch tygodni. Pozytywny test tego oporu skutkował niewielkim cofnięciem, ale kurs nadal znajduje się wewnątrz tej korekcyjnej formacji. Sytuacja techniczna nie uległa zatem żadnej zmianie. Ograniczenia konsolidacji przebiegają na poziomach 4,2015 i 4,2230. Kierunek wybicia będzie decydujący dla zachowania tej pary w najbliższych dniach. Czeka nas albo atak na średnioterminową linię trendu wzrostowego i październikowe minima (4,17) - wybicie dołem, albo na tegoroczne maksima – wybicie górą (4,26).

GBP/PLN

Notowania omawianej pary poruszają się w ramach formacji kanału zwyżkującego i ostatni wzrost kursu sprowadził go już w pobliże górnego ograniczenia tego kanału. Ograniczenie to przebiega na poziomie 5,4212. Pokonanie tego oporu będzie oznaczało atak na maksima z maja 2012 roku (5,5340).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane