Problem z CeTO

Piotr Cieślak
opublikowano: 16-04-2007, 00:00

Inwestorzy indywidualni mogą zaliczyć ubiegły rok do wyjątkowo udanych. Niemal wszystkie indeksy biły historyczne rekordy, a stopa zwrotu z inwestycji w mniejsze spółki była bardzo wysoka. Sukcesem GPW jest najwyższa od dziewięciu lat liczba debiutantów w 2006 r., dzięki czemu drobni inwestorzy mieli szerszą ofertę inwestycyjną. GPW powinna dołożyć w tym roku wszelkich starań, aby przyciągnąć na rynek jak najwięcej nowych firm.

Dużym wyzwaniem będzie stworzenie nowego rynku dla małych i perspektywicznych firm. Sądzimy, że wprowadzenie takiego rynku spotka się ze strony inwestorów indywidualnych z bardzo pozytywnym odbiorem. Pozytywnie oceniamy także działania GPW na rzecz propagowania wśród inwestorów wiedzy o rynku kapitałowym.

Drobnych inwestorów wciąż martwi jednak problem wielkich utrudnień, jakie wiążą się z inwestowaniem w akcje na rynku CeTO. Ubiegły rok nie przyniósł tu żadnej zmiany. Akcyjny segment rynku CeTO sprzyja obecnie zarówno nadużyciom, jak i manipulacjom, a zasady przeprowadzania transakcji na tym rynku zdecydowanie odbiegają od norm obowiązujących w XXI wieku. Opinia ta jest poparta krytycznymi głosami ze strony drobnych inwestorów, którzy inwestują lub chcieliby inwestować na tym rynku. GPW powinna podjąć wszelkie możliwe działania, aby ten problem rozwiązać.

Piotr Cieślak

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Cieślak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu