Morawiecki: problemy SKOK-ów to nic wobec franków

opublikowano: 20-09-2017, 12:45
aktualizacja: 20-09-2017, 12:46

Mateusz Morawiecki, wicepremier sugeruje bankowcom, żeby uderzyli się w piersi w związku z kredytami frankowymi zamiast wyliczać grzechy SKOK-om.

Związek Banków Polskich (ZBP) napisał do resortu finansów pismo w sprawie zmiany sposobu restrukturyzacji  upadających spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, opartego obecnie o środki Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, które pochodzą niemal w całości ze składek banków komercyjnych i spółdzielczych.

Mateusz Morawiecki, wicepremier i szef resortu finansów dał dzisiaj, podczas konferencji prasowej, krótką odprawę bankowcom.

Mateusz Morawiecki
Zobacz więcej

Mateusz Morawiecki Krystian Maj/FORUM

- Uczestnictwo SKOK w systemie BFG sprzyja korzystnej percepcji całego sektora finansowego przez społeczeństwo. Nie byłbym za tym żeby wyłączać SKOK-i, banki spółdzielcze, czy inne banki z BFG. ZBP też ma grzechy na sumieniu. Miałem przyjemność zarządzać bankiem, który przez szereg lat nie udzielał kredytów walutowych na czym tracił. Gdzie był wtedy ZBP? Problemy SKOK-ów w porównaniu z problemami kredytów frankowych są naprawdę niewielkie - stwierdził premier Morawiecki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu