Problemy z komunikajcą kolejową na trasie Warszawa-Kraków

PAP
opublikowano: 10-01-2010, 11:15

Z powodu złych warunków pogodowych na  trasie Warszawa-Kraków nie kursuje pociąg "Kossak", a pociąg "Tetmajer" został odwołany na odcinku z Zakopanego do Krakowa. Uruchomiono tam komunikację zastępczą Tanimi Liniami Kolejowymi - poinformował w niedzielę PAP rzecznik prasowy PKP InterCity Paweł Ney.

"Pociągi TLK, kursujące na trasie z Krakowa do Zakopanego, są skomunikowane z pociągiem relacji Kraków-Gdynia" - powiedział Ney.

Poinformował też, że składy kursujące między Krakowem a Warszawą jeżdżą obecnie przez Radom i Kielce, zamiast Centralną Magistralą Kolejową, przez Włoszczowę. Wydłuża to czas przejazdu o co najmniej 2 godziny. Drugi możliwy wariant podróży na trasie Warszawa-Kraków to przejazd przez Katowice, z tym że wówczas na odcinku Zawiercie-Dąbrowa Górnicza składy są prowdzone lokomotywami spalinowymi.

Jak wyjaśnił rzecznik PKP InterCity, jedynym powodem zmian w komunikacji są oblodzone trakcje elektryczne w okolicy Kozłowa (między Krakowem a Warszawą) oraz w okolicy Lublińca (między Częstochową a Opolem).

"Jeżeli nadal na południu Polski będzie padał marznący deszcz, który powoduje, że na przewodach trakcyjnych tworzą się sople, to na razie ruch pociągów na trasie Warszawa-Kraków nie będzie mógł być przywrócony" - powiedział Ney. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane