Próby zakończenie korekty na złotym

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 10-10-2017, 16:57

Wrzesień nie był łaskawym miesiącem na rodzimym rynku akcyjnym. Dodatkowo wbrew oczekiwaniom korekcyjne osłabienie złotego do głównych walut nie skończyło się wraz z wakacjami i potrwało do końca września. Od około dwóch tygodni oglądamy próbę jego zakończenia na parach EUR/PLN i USD/PLN.

EUR/PLN

Na przełomie maja oraz czerwca na notowaniach EUR/PLN wykształciła się wzrostowa korekta, która w ostatnich miesiącach zniosła ponad 38,2% sekwencji spadkowej budującej się od grudnia ubiegłego roku. Minimalny zasięg korekty został zatem osiągnięty. Od dwóch tygodni na tej parze dominuje strona podażowa. Ruch w górę zatrzymał się na linii poprowadzonej po ostatnich lokalnych szczytach. Z technicznego punktu widzenia jej sforsowanie otworzyłoby drogę do dalszych wzrostów przynajmniej do okolic 4,37. Sygnałem zakończenia wzrostowej korekty będzie dopiero powrót poniżej linii trendu wzrostowego (poziom 4,24), a potwierdzeniem kontynuacji trendu spadkowego w średnim terminie byłoby zejście kursu poniżej tegorocznych minimów – 4,15.

USD/PLN

Na notowaniach USD/PLN dynamiczny ruch w górę także wyhamował pod koniec września. Kurs trzykrotnie testował opór w postaci 23,6% zniesienia sekwencji spadkowej z genezą w grudniu ubiegłego roku i za każdym razem test ten wypadał pozytywnie(3,70). Sforsowanie poziomu 3,70 otworzyłoby drogę do kontynuacji odbicia przynajmniej do poziomu 3,8060 (38,2% zniesienie wspomnianej sekwencji spadkowej oraz odłożona w górę szerokość kanału, z którego para wybiła się górą na początku zeszłego tygodnia i w obrębie którego poruszała się od grudnia 2016 roku). W wyniku obecnego cofnięcia wariant wzrostowy staje się coraz mniej prawdopodobny w najbliższych dniach – notowania próbują wrócić do wnętrza kanału.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy