Proces w sprawie wypłaty za nadgodziny w Biedronce odroczony

opublikowano: 08-01-2007, 19:46

Do następnego poniedziałku odroczył Sąd Okręgowy w Elblągu proces, jaki wytoczyła właścicielowi sieci sklepów Biedronka była kierowniczka sklepu Bożena Łopacka.

Do następnego poniedziałku odroczył Sąd Okręgowy w Elblągu proces, jaki wytoczyła właścicielowi sieci sklepów Biedronka była kierowniczka sklepu Bożena Łopacka.

Wniosek o odroczenie sprawy złożył właściciel sieci sklepów - firma Jeronimo Martins Dystrybucja (JMD). Łopacka domaga się od niej wypłaty za godziny nadliczbowe.

Jak wyliczył biegły, Łopackiej należy się 33 tys. zł, a wraz z odsetkami ponad 45 tys. zł. Łopacka jako pierwsza w kraju nagłośniła sprawę pracy w godzinach nadliczbowych w supermarketach, za którą nie płacił pracodawca.

To drugi proces w tej sprawie. W pierwszym sąd w Elblągu przyznał Łopackiej 35 tys. zł jako wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych, jednak Sąd Apelacyjny w Gdańsku uchylił ten wyrok i zwrócił do ponownego rozpatrzenia.

(PAP).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane