Prochem zostanie GRI dla producenta etanolu ZPE Goświnowice

(Tadeusz Stasiuk)
30-11-2006, 18:05

Prochem SA podpisał ze spółką Biopaliwa SA umowę na pełnienie roli Generalnego Realizatora Inwestycji (GRI) dla Zakładu Produkcji Etanolu „Goświnowice” w Głębinowie.

Prochem SA podpisał ze spółką Biopaliwa SA umowę na pełnienie roli Generalnego Realizatora Inwestycji (GRI) dla Zakładu Produkcji Etanolu „Goświnowice” w Głębinowie.

PROCHEM SA będzie odpowiedzialny za wykonanie prac projektowych, kompletację dostaw oraz wykonanie całości robót budowlano – montażowych. Instalacja zostanie zrealizowana w oparciu o licencję światowego lidera w technologii produkcji etanolu paliwowego – amerykańskiej firmy Katzen International. Szacunkowa wartość kontraktu wynosi 123 mln PLN, ostateczna będzie wynikać z wartości wszystkich umów zawartych z podwykonawcami.

Podpisana umowa na GRI zakłada zakończenie robót i uruchomienie instalacji w III kwartale 2008 roku. Docelowa moc produkcyjna wytwórni będzie wynosić 110 tys. ton bioetanolu rocznie.

„Zakład Produkcji Etanolu „Goświnowice” będzie pierwszą tak dużą i nowoczesną wytwórnią tego typu w Polsce. Dzięki wykorzystaniu technologii amerykańskiej firmy Katzen International instalacja charakteryzować się będzie parametrami ekonomicznymi oraz technologicznymi na najwyższym światowym poziomie. Dla PROCHEMU jest to okazja do zdobycia kolejnych doświadczeń w realizacji projektów dla sektora biopaliwowego, tym bardziej, że występujemy w roli Generalnego Realizatora Inwestycji. Oznacza to, że będziemy odpowiedzialni za wszystkie etapy realizacji przedsięwzięcia – od projektowania przez kompletację dostaw i wykonanie całości prac budowlano-montażowych po rozruch” – mówi Marek Kiersznicki, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w PROCHEM SA.

W sierpniu br. PROCHEM SA podpisał z niemiecką firmą MAN Ferrostaal umowę na projekt, dostawy i realizację robót dla instalacji produkcji estrów metylowych dla Grupy Lotos. Umowa dotycząca Zakładu Produkcji Etanolu „Goświnowice” jest więc już drugim w tym roku zleceniem dotyczącym realizacji instalacji w sektorze biopaliw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Prochem zostanie GRI dla producenta etanolu ZPE Goświnowice