Próchnik chce postępowania układowego

Reuters
opublikowano: 09-01-2002, 20:40

WARSZAWA (Reuters) - Próchnik złożył w sądzie wniosek o otwarcie postępowania układowego, poinformowała spółka w środowym komunikacie. "Wniosek o układ jest składnikiem realizowanego programu restrukturyzacji spółki w części dotyczącej zobowiązań" - głosi komunikat. Próchnik nie podał jaka jest ich wartość. Spółka chce by umorzono 40 procent kwoty głównej i wszystkie odsetki

WARSZAWA (Reuters) - Próchnik złożył w sądzie wniosek o otwarcie postępowania układowego, poinformowała spółka w środowym komunikacie.

"Wniosek o układ jest składnikiem realizowanego programu restrukturyzacji spółki w części dotyczącej zobowiązań" - głosi komunikat. Próchnik nie podał jaka jest ich wartość.

Spółka chce by umorzono 40 procent kwoty głównej i wszystkie odsetki za opóźnienie i by spłatę długów odroczono na 12 miesięcy od dnia zawarcia układu. Resztę Próchnik chciałby spłacić w 36 miesięcznych równych ratach.

"Przedmiotem dotychczasowych działań była restrukturyzacja zobowiązań bilasnowych i pozabilansowych spółki, w tym działania w celu wyeliminowania istniejących do niedawna poręczeń (zmniejszenie z kwoty 46,6 miliona złotych na 31 grudnia do około 2 milionów obecnie" - podał Próchnik.

Na przestrzeni trzech pierwszych kwartałów 2001 roku strata grupy Próchnika wyniosła 23,3 miliona złotych.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane