Próchnik ma branżowego udziałowca

Magdalena Laskowska
opublikowano: 27-06-2008, 00:00

W odzieżowej spółce, o którą dotąd walczyły dwa obozy akcjonariuszy, pojawił się kolejny inwestor z ponad 4 proc. akcji.

W odzieżowej spółce, o którą dotąd walczyły dwa obozy akcjonariuszy, pojawił się kolejny inwestor z ponad 4 proc. akcji.

Szykuje się kolejny odcinek telenoweli pt. „Bój o Próchnika”. Na dzisiejszym walnym zgromadzeniu spotkają się trzy grupy akcjonariuszy. Z naszych informacji wynika bowiem, że obok dwóch działających grup z Łodzi i Warszawy (każda kontroluje po blisko 10 proc. kapitału), w akcjonariacie spółki pojawił się kolejny inwestor. Tym razem chodzi o Krzysztofa Grabowskiego, właściciela firmy Tiffi z Nidzicy, która sprzedaje damskie ubrania w ponad 100 salonach zarówno w kraju, Europie, jak i w Azji. Przedsiębiorca posiada poniżej 4 mln akcji Próchnika, co daje 4,2 proc. udziałów w spółce.

Wczoraj wielokrotnie próbowaliśmy z nim porozmawiać, jednak kiedy zadawaliśmy pytania, odkładał słuchawkę. Dlatego nie wiemy, jakie ma plany wobec spółki, wiemy jednak, że na dzisiejszym walnym pojawi się jego pełnomocnik. Według osób związanych w przeszłości z Próchnikiem Krzysztof Grabowski jest zainteresowany długofalowym zaangażowaniem w spółkę.

Na zgromadzeniu zostaną wybrani dwaj nowi członkowie rady nadzorczej, bo obecnie w siedmioosobowej radzie zasiada tylko pięć osób. Poza tym akcjonariusze podejmą uchwałę m.in. w sprawie dalszego istnienia firmy, bo strata poniesiona w ubiegłym roku — 5,7 mln zł — przekroczyła sumę kapitału zapasowego i rezerwowego oraz jedną trzecią kapitału zakładowego. Z przepisów kodeksu spółek handlowych wynika, że w takiej sytuacji firma jest zobowiązana do podjęcia uchwały dotyczącej jej przyszłości. Jednak zarówno analitycy, jak i akcjonariusze oraz zarząd spółki są spokojni o przyszłość Próchnika. Tłumaczą, że ten punkt znalazł się w projektach uchwał jedynie ze względów formalnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Laskowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu