Próchnik zetnie koszty

MB
opublikowano: 05-01-2009, 00:00

Łódzka spółka odzieżowa ma nowego prezesa. Został nim największy akcjonariusz firmy, który zapowiada cięcie kosztów.

Łódzka spółka odzieżowa ma nowego prezesa. Został nim największy akcjonariusz firmy, który zapowiada cięcie kosztów.

Już wielu inwestorów obiecywało, że wyciągnie Próchnika z kłopotów. Ale na zapewnieniach się kończyło. Teraz łódzką firmą postanowił się zająć największy akcjonariusz — Krzysztof Grabowski. To także prezes odzieżowej firmy Tiffi, który kontroluje 7,8-procentowy pakiet akcji Próchnika.

— Próchnik kolejny rok z rzędu jest na minusie, dlatego postanowiłem wziąć sprawy we własne ręce i jako nowy prezes tak zarządzać firmą, by — podobnie jak Tiffi — generowała zyski — mówi Krzysztof Grabowski.

Priorytetem dla nowego prezesa jest szukanie oszczędności na każdym możliwym polu.

— Ograniczę koszty do minimum i jestem pewien, że dzięki temu na koniec tego roku Próchnik wreszcie będzie na plusie — mówi Krzysztof Grabowski.

Nowy prezes nie wyklucza, że będzie zwiększać zaangażowanie w Próchniku. Warto jednak dodać, że w wolnym obrocie nadal pozostaje 92 proc. papierów odzieżowej spółki.

Były prezes wcale nie rozpacza, że stracił władzę.

— Spodziewałem się tej decyzji. Pan Krzysztof Grabowski ma doświadczenie w kierowaniu odzieżową spółką i jako największy akcjonariusz uznał, że najlepiej będzie, gdy sam stanie za sterami Próchnika — ocenia Jacek Pudło.

Poprzedni prezes wcale nie zamierza rozstawać się ze spółką. Wręcz przeciwnie. Teraz będzie odpowiedzialny za wygląd kolekcji.

Sieć Próchnika, złożona z 21 salonów, ma powiększyć się w tym roku o kolejnych 10 punktów. W lutym ma zostać otwarty pierwszy, testowy sklep z ubraniami — zarówno Próchnika jak i Tiffi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu