Próchnik zrezygnował z kupna Pabia-Fashion

Polska Agencja Prasowa SA
13-02-2006, 20:29

Próchnik odstąpił od zawartej w grudniu 2005 roku umowy kupna 100 proc. udziałów w spółce Pabia-Fashion z powodu ukrycia przez sprzedających istotnych informacji dotyczących sytuacji finansowej spółki. Odstąpienie od umowy może wpłynąć na spowolnienie wzrostu obrotów - poinformował Próchnik w poniedziałkowym komunikacie.

Próchnik odstąpił od zawartej w grudniu 2005 roku umowy kupna 100 proc. udziałów w spółce Pabia-Fashion z powodu ukrycia przez sprzedających istotnych informacji dotyczących sytuacji finansowej spółki. Odstąpienie od umowy może wpłynąć na spowolnienie wzrostu obrotów - poinformował Próchnik w poniedziałkowym komunikacie.

Umowa zawarta była z firmą OLAV FASHION z siedzibą w Birmingham oraz Panem Leszkiem Bergerem.

"Odstąpienie od umowy było wynikiem ukrycia przez zbywców oraz byłego Prezesa Zarządu Pabii-Fashion sp. z o.o. istotnych informacji dotyczących sytuacji finansowej spółki, stanowiących istotną wadę, ukrytą przed Emitentem przed zawarciem umowy" - podał Próchnik.

"W wyniku przeprowadzonej dogłębnej analizy pełnej dokumentacji spółki przez nowego Prezesa Zarządu Pabia-Fashion Sp. z o.o. odkryto, że w wyniku dokonanych głównie w 2005 roku transakcji (mających znamiona przestępstwa) została znacznie zawyżona wartość spółki" - poinformował Próchnik.

Próchnik podał też, że złożył jednocześnie doniesienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

"W wyniku odstąpienia od umowy spowolniony zostanie proces rozbudowy własnej sieci sprzedaży detalicznej, co w konsekwencji wpłynie na zmniejszenie tempa wzrostu przychodów ze sprzedaży. Istnieje także ryzyko długotrwałego i kosztownego sporu sądowego" - poinformowała spółka.

Próchnik planował wcześniej kupić od innej giełdowej firmy W.Kruk, spółkę Deni Cler. Jednak w grudniu 2005 roku Próchnik zrezygnował ze złożenia wiążącej oferty zakupu Deni Cler.

Jak poinformował PAP wiceprezes Próchnika, Krzysztof Okoński, Próchnik chce w 2006 roku zwiększyć liczbę salonów do 20 z obecnych siedmiu; niemniej nawet obecna liczba salonów pozwoli spółce wygenerować w tym roku wyższe niż w 2005 roku przychody.

"W tej chwili mamy siedem salonów firmowych - sześć w centrach handlowych i jeden przyzakładowy. Mamy podpisane umowy na trzy następne lokale, z których otwarcie jednego nastąpi prawdopodobnie w kwietniu, jednego w maju i jednego w 2007 roku" - powiedział PAP Okoński.

Dodał, że spółka nie rezygnuje z wcześniejszych planów emisji akcji, której zatwierdzenia w styczniu odmówiła Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG), gdyż prospekt emisyjny nie odpowiadał pod względem formy i treści wymogom określonym w przepisach prawa.

"Zamierzamy po walnym zgromadzeniu, które się odbędzie jutro (we wtorek - PAP) ponownie złożyć prospekt do Komisji. Mamy nadzieję, że tym razem Komisja zatwierdzi ten prospekt i przeprowadzenie emisji będzie możliwe" - powiedział Okoński.

Próchnik w związku z rozwojem sieci dystrybucji chciał wyemitować od 4,54 mln do 45,46 mln akcji z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Wartość emisji miała wynieść do 22,73 mln zł.

W listopadzie wiceprezes Próchnika Mikołaj Habit mówił w rozmowie z PAP, że spółka ma szanse zakończyć 2005 rok zyskiem oraz przychodami powyżej 10 mln zł. W trzecim kwartale 2005 roku Próchnik uzyskał 3,64 mln zł przychodów i 145 tys. zysku netto, natomiast po trzech kwartałach 2005 roku miał 6,27 mln zł przychodów i 1,76 mln zł straty netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Próchnik zrezygnował z kupna Pabia-Fashion