Procter & Gamble nadal inwestuje w Rosji

opublikowano: 06-06-2019, 08:50

Amerykański koncern Procter & Gamble zainwestuje 2,4 mld rubli (37 mln USD) w swoje rosyjskie operacje w tym roku, aby rozbudować swoje centrum dystrybucji, zmodernizować część produkcji i zlokalizować więcej produkcji, donosi Reuters.

Największy na świecie producent szybkozbywalnych dóbr konsumenckich, w tym m.in. detergentów zainwestował już prawie 900 mln USD w Rosji od 1991 r. i  pozostaje zaangażowany na tamtejszym rynku, mimo że stosunki między Moskwą a Waszyngtonem popsuły się ze względu aneksję Krymu przez Rosję i domniemane mieszanie się w wybory w USA.

Siedziba główna koncernu Procter & Gamble (P&G) w Cincinnati, Ohio, USA
fot. Bloomberg

Rosja była, jest i zawsze będzie kluczowym rynkiem - powiedział Sotirios Marinidis, szef P&G na Europę Wschodnią i Azję Środkową. 

Jesteśmy tu, aby pozostać, jesteśmy tutaj, aby dalej inwestować - dodał przedstawiciel amerykańskiej firmy.

Obecne warunki określił jako stosunkowo stabilne środowisko. Przypomniał, że między 2016 a 2018 r. P&G zainwestował 9 mld rubli w rozbudowę i modernizację swoich dwóch fabryk w Rosji - jednej w Sankt Petersburgu, a drugiej w Nowomoskowsku, przemysłowym mieście około 200 km na południe od Moskwy.

Najnowsza inwestycja zwiększy możliwości rosyjskiego centrum dystrybucyjnego P&G, zmodernizuje produkcję proszku do prania Tide i środków higienicznych dla dzieci oraz zlokalizuje produkcję produktów do pielęgnacji kobiecej.

Marinidis powiedział, że produkcja czterech z pięciu kategorii produktów P&G została już zlokalizowana w Rosji.

Rosja jest jednym z 10 rynków na których P&G skupia szczególną uwagę, które są częścią nowej globalnej restrukturyzacji. Inne to Stany Zjednoczone, Chiny, Japonia i Wielka Brytania.

Te 10 rynków stanowi 80 proc. sprzedaży P&G i generuje 90 proc. zysku po opodatkowaniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane